کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

تشخیص بیماری‌های چشم با استفاده از هوش مصنوعی

محققان نخستین نرم‌افزار هوشمند تشخیص ضعف بینایی در بیماران مبتلا به دیابت را توسعه دادند. تشخیص بیماری های چشم با استفاده از هوش مصنوعی ..

ادامه مطلب

تاثیر ماهی های حاوی اُمگا۳ در پیشگیری از سرطان

مطالعه تازه محققان رابطه بین اسیدهای چرب امگا۳ بدست آمده از ماهی و پیشگیری از سرطان را نشان داده است. تاثیر ماهی های حاوی اُمگا۳ در پیشگیری ..

ادامه مطلب

درمان بی خوابی با عینک شیشه کهربایی

محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا راهکاری را یافتند که بر اساس آن با استفاده از عینک‌هایی با شیشه کهربایی رنگ می‌توان مانع رسیدن نورآبی به چشم بازدیدکنندگان شده ..

ادامه مطلب

چربی سوزی حتی اندک از خطر مبتلا شدن به سرطان سینه می کاهد

مطالعه تازه نشان می دهد زنان می توانند با چربی سوزی ریسک مبتلا شدن به سرطان سینه را کم کردن دهند. چربی سوزی حتی اندک از خطر مبتلا شدن به ..

ادامه مطلب

از‌بین‌برده‌شده شدن تست‌های بارداری خانگی با دستبند هوشمند

محققان موفق به توسعه یک دستبند هوشمند شدند که مناسب ترین وقت جهت باروری و همچنین باردار بودن کاربر را تشخیص می‌دهد.  از‌بین‌برده‌شده شدن آزمو..

ادامه مطلب

تشخیص سرطان سینوس با آزمایش خون

طبق گزارش محققان، آزمایش تازه خون DNA می تواند نوع نادر ولی مرگبار سرطان را که در سینوس ها اتفاق می افتد تشخیص دهد. تشخیص سرطان سینوس با آزمایش..

ادامه مطلب

کاهش عزت نفس، یک آسیب استفاده نوجوانان از گوشی قبل از خواب

مطالعه محققان نشان می دهد استفاده نوجوانان از تلفن های هوشمند قبل از خواب باعث کم کردن کیفیت خواب و کم کردن عزت نفس در آنها می شود. کاهش عزت نفس،..

ادامه مطلب

تولید خون از سلول های پوست بیمار!

دانشمندان جهت نخستین مرتبه با استفاده از سلول های بنیادین توانستند طیف وسیعی از سلول های خونی انسان را بسازند. تولید خون از سلول های پوست بیمار..

ادامه مطلب

رژیم غذایی کم نمک هر لحظه سالم نیست

به گزارش مهر، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون دریافتند شرکت کنندگان حاضر در یک مطالعه بلندمدت بعد از پیروی از یک رژیم غذایی کم نمک، با فایده های سل..

ادامه مطلب