کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

اکنون تنها سه فیلم در دنیا فروشی بالای ۲ میلیارد دلار داشته اند که البته انتظار می رود این فهرست به زودی با اضافه شدن اونجرز ۳ به چهار فیلم زیاد کردن پیدا کند.

چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

عبارات مهم : تاریخ

اکنون تنها سه فیلم در دنیا فروشی بالای ۲ میلیارد دلار داشته اند که البته انتظار می رود این فهرست به زودی با اضافه شدن اونجرز ۳ به چهار فیلم زیاد کردن پیدا کند.

به گزارش میزان، سینمای دنیا از ابتدا تاکنون شاهد اکران آثار متنوعی در ژانرهای متفاوت بوده که هر کدام در برهه ای از وقت تاریخ ساز شده است اند.

آنچه از همان ابتدا جهت کمپانی های فیلمسازی مهم بوده و است را می توان دغدغه فروش دانست. حال این فروش یا با نام کارگردان محقق می شود و یا ترکیب بازیگران می تواند به فروش کمک کند. در این میان هستند کارگردانانی که حضورشان در اثر بدون هیچ چون و چرایی به فروش ختم می شود.

به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، به چهار فیلم پرفروش تاریخ سینمای دنیا نگاهی انداخته هست. اکنون تنها سه فیلم در دنیا فروشی بالای ۲ میلیارد دلار داشته اند که البته انتظار می رود این فهرست به زودی با اضافه شدن اونجرز ۳ به چهار فیلم زیاد کردن پیدا کند.

چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

آواتار

فروش جهانی: ۲,۷۷۷.۲ میلیارد دلار

آواتار یک فیلم علمی تخیلی سه بعدی است که به وسیله جیمز کامرون نوشته و کارگردانی شده است و در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۰۹ به نمایش درآمد.

آواتار محصول کمپانی آمریکایی فاکس قرن بیستم هست. آهنگساز موسیقی این فیلم جیمز هورنر می باشد. استین وینستن مسئول جلوه های خاص فیلم نابودگر ۲ نیز تا قبل از مرگش به جیمز کامرون در زمینهٔ طراحی این فیلم کمک می کرده است.

در سال ۱۹۹۵ کامرون فیلم نامه آواتار را یه اتمام رساند. این فیلم چندین سال در دست ساخت بوده است و در لس آنجلس، نیوزیلند و خلیج مکزیک فیلمبرداری شده است است.

آواتار پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای دنیا است و به همراه فیلم تایتانیک و جنگ ستارگان تنها فیلم های تاریخ هستند که بیش از ۲ میلیارد فروش داشتند.

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد

فروش جهانی: ۲.۶۸ میلیارد دلار

جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد یا عنوان کاملتر آن جنگ ستارگان اپیزود هفتم: نیرو برمی خیزد، فیلمی حماسی در ژانر اپرای فضایی به کارگردانی جی. جی. آبرامز، و هفتمین قسمت از مجموعهٔ جنگ ستارگان است که در دسامبر سال ۲۰۱۵ به نمایش در آمد.

بازیگران این قسمت جان بویگا، دیسی ریدلی، آدام درایور، اسکار آیزاک، اندی سرکیس، دامنل گیلسون، مکس فون سیدو، هریسون فورد، کری فیشر، مارک همیل، آنتونی دنیلز، پتر مایو و کنی بیکر هستند.

داستان فیلم، ۳۰ سال بعد از اتفاقات بازگشت جدای رخ می دهد. از نکات قابل توجه در مورد این فیلم بازگشت مجدد مارک همیل، هریسون فورد و کری فیشر به سری فیلم های جنگ ستارگان بعد از گذشت ۳۲ سال از اکران اپیزود ششم می باشد.

اکنون تنها سه فیلم در دنیا فروشی بالای ۲ میلیارد دلار داشته اند که البته انتظار می رود این فهرست به زودی با اضافه شدن اونجرز ۳ به چهار فیلم زیاد کردن پیدا کند.

تایتانیک

فروش جهانی: ۲.۱۲۸ میلیارد دلار

تایتانیک فیلمی حماسی باعشق به نویسندگی و کارگردانی جیمز کامرون محصول سال ۱۹۹۷ کمپانی های پارامونت پیکچرز و فاکس قرن بیستم هست. ماجرای فیلم داستان غرق شدن تایتانیک، بزرگ ترین کشتی وقت خود در سال ۱۹۱۲ هست. فیلم نامه تایتانیک آمیزه ای از واقعیت و افسانه است.

برخی شخصیت های این فیلم در کشتی تایتانیک حضور نداشته اند. همچنین بعضی صحنه های به تصویر کشیده شده است در فیلم نیز وجود خارجی ندارند.

این فیلم به همراه بن هور و ارباب حلقه ها: بازگشت شاه برنده ۱۱ جایزه اسکار هست. از لحاظ فروش نیز این فیلم یک پدیده بود و در سال ۱۹۹۷ با ۱٫۸ میلیارد دلار فروش پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای دنیا در وقت خود شد. در حال حاضر این فیلم بعد از فیلم آواتار، با فروش جهانی بالغ بر ۲ میلیارد دلار، دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای دنیا است.

اونجرز – جنگ بی نهایت

فروش جهانی: ۱.۹۱۴ میلیارد دلار

فیلم سینمایی “اونجرز ۳” یا با نام فارسی “انتقام جویان – جنگ ابدیت” که از جمعه ۲۷ آوریل اکران خود را شروع کرده پنجمین هفته اکران خود در سینماهای دنیا به فروشی معادل ۱.۹۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

در این فیلم بازیگرانی هم چون رابرت داونی جونیور، جاش برولین، مارک روفالو، تام هیدلستون، کریس ایوانز، کریس همسورث، جرمی رنر، کریس پرت، الیزابت اولسن، سباستین استن، بندیکت کامبربچ، پل بتانی، ساموئل ال. جکسون، کوبی اسمالدرز، بندیکت وانگ، زویی سالدانا، کارن گیلان، وین دیزل، دیوید باتیستا، پام کلمنتیئف، اسکارلت جوهانسون، بنیسیو دل تورو و تام هالند ایفای نقش می کنند. در جنگ ابدیت، انتقام جویان به نگهبانان کهکشان می پیوندند تا با تانوس مقابله کنند.

فیلم سینمایی “انتقام جویان جنگ ابدیت” به کارگردانی “برادران روسو” ۴ می ۲۰۱۷ اکران بین المللی خود را از امریکای شمالی شروع خواهد کرد.

این فیلم دنباله ای بر فیلم های انتقام جویان (۲۰۱۲) و انتقام جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵) محسوب می شود و همچنین نوزدهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول به شمار می رود.

واژه های کلیدی: تاریخ | پرفروش | سینمای | ستارگان | سینمایی | تایتانیک | تایتانیک | پرفروش ترین فیلم

چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما را بشناسید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs