کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «لینکلن در باردو» کتابی راجع به فوت و اندوه ، جرج ساندرز برنده جایزه بوکر شد

به گزارش خبرآنلاین، جرج ساندرز نویسنده آمریکایی با کتاب «لینکلن در باردو» (Lincoln in the Bardo) برنده جایزه 50 هزار پوندی بوکر شد. او دومین نویسنده آمریکایی ا

«لینکلن در باردو» کتابی راجع به فوت و اندوه ، جرج ساندرز برنده جایزه بوکر شد

جرج ساندرز برنده جایزه بوکر شد/ «لینکلن در باردو» کتابی راجع به فوت و اندوه

عبارات مهم : برنده

برای دومین بار نویسنده ای آمریکایی جایزه ادبی بوکر را از آن خود کرد.

به گزارش خبرآنلاین، جرج ساندرز نویسنده آمریکایی با کتاب «لینکلن در باردو» (Lincoln in the Bardo) برنده جایزه 50 هزار پوندی بوکر شد. او دومین نویسنده آمریکایی است که به این افتخار دست پیدا می کند.

کتاب «لینکلن در باردو» روایتی از داستان غم و اندوه آبراهام لینکلن رییس جمهور پیشین آمریکا بعد از فوت پسر نوجوانش هست. این کتاب نخستین رمان بلند ساندرز است که پیش از این زیاد جهت داستان های کوتاهش آشنا می شد و داستان آن یک شب در گورستان روی می دهد.

داوران جایزه بوکر کتاب ساندرز را بسیار تاثیرگذار و کاملا اصیل توصیف کردند.

جرج ساندرز نویسنده 58 ساله آمریکایی در کنار الی اسمیت و فیونا موزلی نویسندگان بریتانیایی، پل استر و امیلی فریدلاند از آمریکا و البته محسن حمید نویسنده پاکستانی انگلیسی شش نامزد نهایی جایزه بوکر بودند.

نویسنده «لینکلن در باردو» بعد از شنیدن نامش به عنوان برنده جایزه بوکر گفت: «برای این افتخار که نصیبم شد سپاسگزارم و امیدوارم از این بعد باقی آثارم نیز به همین خوبی باشند.»

نویسنده برنده این دوره از جایزه بوکر زاده تگزاس است ولی در نیویورک زندگی می کند و پیش از این جوایز معتبری چون جایزه فولیو را از آن خود کرده است.

«لینکلن در باردو» نهمین کتاب ساندرز هست. او این کتاب را با الهام از موقعیتی تاریخی در سال 1826 به رشته تحریر درآورده هست. زمانی که پیکر بی جان پسر 11 ساله رییس جمهور جهت خاکسپاری به گورستان برده می شد.

ساندرز اعتراف می کند که بعد از نوشتن ثلثی از کتاب ترسیده بود و مطمئن نبود هیچ فرد دیگری قادر به خواندن آن باشد. ولی با حمایت همسرش به این نتیجه رسید که به نوشتن کتاب ادامه دهد.

او بعد از مراسم اهدای جایزه بوکر گفت: «شاید اندکی رقت انگیز به نظر برسد ولی جهت یک هنرمند تصدیق و تایید اعتبار کمک بزرگی هست. شاید شما نیازی به آن نداشته باشید ولی من قطعا نیاز دارم. بنابراین هنگامی که کسی که قبولش دارم کارم را تایید می کند یا زمانی که در جمع نویسندگانی مانند این جمع مستعد قرار می گیرم، دیدگاهم راجع به خودم اندکی بهتر می شود و جهت نوشتن کتاب بعدی جسارت بیشتری پیدا می کنم.»

جایزه بوکر از سال 2014 به این سو به نویسندگان آمریکایی نیز اهدا می شود. سال گذشته نیز این جایزه به پل بیتی نویسنده آمریکایی اهدا شد.

«لینکلن در باردو» کتابی راجع به فوت و اندوه ، جرج ساندرز برنده جایزه بوکر شد

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | داستان | لینکلن | نویسنده | آمریکایی | غم و اندوه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs