کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سیاسی نیستم و یک بار هم رای ندادم / امین حیایی

به گزارش انتخاب، امین حیایی، بازیگر فیلم های سینمایی «شعله ور» و «دارکوب» حاضر در جشنواره برابر فریدون جیرانی و شیما غفاری در برنامه ۳۵قرار گرفت و به سوالات

سیاسی نیستم و یک بار هم رای ندادم / امین حیایی

امین حیایی: سیاسی نیستم و یک بار هم رای ندادم

عبارات مهم : سیاسی

به گزارش انتخاب، امین حیایی، بازیگر فیلم های سینمایی «شعله ور» و «دارکوب» حاضر در جشنواره برابر فریدون جیرانی و شیما غفاری در برنامه ۳۵قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.

فصل جدیدی در بازیگری تو ایجاد شده است هست. در مورد این فضای تازه نظرت چیست؟
فضای تازه فضایی است که در گزینش هایم تصمیماتی تازه گرفتم؛ در بعضی مواقع به دل مردم نقش گزینش می کنم و بعضی گزینش ها را نیز جهت دل خودم پذیرفتم. در یک برهه فلیمنامه هایی از سوی حمید نعمت الله، بهروز شعیبی و سیاوش اسعدی به دستم رسید که چون متفاوت و تازه بودند، آنها را پذیرفتم.

از این به بعد تصمیم داری نقش را گزینش کنی؟
سن من اوج رفته و دوست دارم با تیمی حرفه ای کار کنم تا انرژی مورد نیاز و تمرکز را فقط جهت کار خودم بگذارم که تفاوت در بازی هایم نیز از همین جا نشأت می گیرد.

زمانی بود که امین حیایی وقت کار نداشت ولی امین امروز را دوست دارم و خوشحالم که در فیلم های تازه می درخشد. چالش ایفای نقش در سن و سال تو چیست؟
احساس می کنم همه شرایطی که در گذشته اتفاق افتاد و روند پیشرفتم تاثیراتی در اخلاقم گذاشت که این تجربیات باعث شد الان چنین گزینش های خوبی داشته باشم.

چرا «شعله ور» اینقدر طولانی شد؟ ما منتظر این فیلم در جشنواره قبل بودیم!
شرایط مشکل داشتیم چون شهرستان ها به خاص کار در آن منطقه خیلی سخت بود ولی مردم به خاطر علاقه ارزش بسیار کمک کردند. بخش های سخت فیلم برخورد با پرسشها تولید بود و حساسیت های نعمت الله جهت پلان هایش بسیار زیاد بود که حتی ۷۵ برداشت روی یک صحنه هم داشتیم که البته احساس می کنم بجا بود و باید روی آن وقت می گذاشتیم. آقای نعمت الله از بازی هنرور هم نمی گذرد و بسیار دقیق است.

در این فیلم با پسرتان همبازی هستید. اگر به جای او کس دیگری بود، رابطه تان در می آمد؟
اگر پسر بازیگری بود و می توانست بازی کند می توانستیم انجام دهیم ولی خود نعمت الله می خواست همخونی پدری و پسری خوب در بیاید.

تجربه کار با زری خوشکام چطور بود؟
تجربه کار با زری خوشکام خیلی خوب بود و حس هایشان مثل یک مادر خیلی واقعی بود.

شعله ور بر خلاف «رگ خواب» فیلمی مردانه است و جذابیت دارد چون کمتر به مردها توجه شده است هست. با توجه به وقت طولانی تولید کار، نظرتان در مورد کیفیت فیلم چیست؟
هر چه وقت داشته باشیم بهتر می توانیم فکر کنیم و به نتیجه برسیم ولی هنگامی که سرعت اوج می رود مثل فیلم های آقای فرحبخش، کیفیت پایین می آید. هنگامی که فیلمی خاص است و هنری، باید وقت بگذاریم و آقای شفیعی نیز بسیار کمک کرد.

پسرتان سریع پیشنهاد بازیگری را قبول کرد؟
یادم بود که بچگی اش بازیگری را دوست نداشت ولی هنگامی که به او پیشنهاد داده شد، به من گفت اگر تو هستی من بازی می کنم و این کار را قبول کرد. تجربه ای نداشت و نمی دانستم که از بعد کار بر می آید یا خیر.

وقتی با پسرتان همبازی شدید، بازیگری تان فرقی کرد؟
دارا خودش رعایت می کرد و من هم از بازی او سوپرایز شدم و باورم نمی شد دور از مادرش دو ماه در سیستان باشد و غواصی کند و همراه باشد. تایم دو ماهه پدری و پسری بسیار خوب داشتیم.

دوره بازیگری رفته است؟
خیر، ولی در آکادمی که خودم راه انداختم دوره بازیگری می بیند.در آموزشگاه بازیگری خودم از بین ۱۰۰ نفر استعدادبیابی می کنیم.

«دارکوب» چطور است؟
بهروز شعیبی کارگردانی دوست داشتنی، خوش فکر و سلامت در کار است و تمام تلاشم را کردم که نقش دربیاید.این فیلم زیاد جهت سارا بهرامی نقشی متفاوت بود. تیم خوبی از نظر کستینگ بود و آدم ها سرجای خودشان بودند و شعیبی نیز خوب بازی ها و حس ها را انتقال یافته می کرد و من نیز تلاش کردم دیالوگ ها را عین به عین ادا کنم. خاطر است در «ناردون»، گویش در نوشتار بود و اگر یک کلام و او را جابجا می کردم، لهجه در نمی آمد. بنابراین عین خود دیالوگ ها را می گویم تا چیزی جابه جا نشود.

در «شعله ور»، نریشن هم جهت دیالوگ های ذهنی داریم که کاری سخت و فشرده بود. کار کردن با آقای نعمت الله سخت بود.

شیوه بازی گیری نعمت الله چطور است؟
خیلی موشکافانه و توصیه بینانه است.

بازی هم می کند؟
حالت کاراکتر را نشان می داد و بعد کنترل می کرد و تا رسیدن به آن سطح ها چند روزی طول می کشید.

بعد از ساخت کشور عزیزمان ایران به سراغ کدام کار می روی؟
تصمیم خاصی ندارم ولی شاید در فیلم کاهانی کار کنم.

نظرت در مورد کاهانی چیست؟
متفاوت و بسیار روی بازی ها و گویش و واکنش‌ها حساس است.

جزء معدود بازیگرانی هستید که در اینترنت تصویر العمل دارید. چرا؟
آدم سیاسی نیستم و واقعیت این است که تا به حال حتی رای ندادم. یک بار هم در جریانی سیاسی قرار گرفتم که اصلا قصدی نداشتم و فقط در آن فیلم بازی کردم.

سیاسی نیستم و یک بار هم رای ندادم / امین حیایی

واژه های کلیدی: سیاسی | بازیگری | امین حیایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs