کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

تسنیم به نقل از دبیر ستاد تنظیم بازار نوشت: قیمت های گوشت قرمز منجمد تعدیل شد و از کیلویی ۲۲ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان کم کردن یافت که امیدواریم بعضی مصارف خا

مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

عبارات مهم : بازار

تسنیم به نقل از دبیر ستاد تنظیم بازار نوشت: قیمت های گوشت قرمز منجمد تعدیل شد و از کیلویی ۲۲ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان کم کردن یافت که امیدواریم بعضی مصارف خاص این ایام مانند نذورات و مصارف عمده از طریق گوشت منجمد جایگزین شود که به تعدیل قیمت کمک می کند.

مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

محسن بهرامی ارض اقدس افزود: قرار شد در صورت زیاد کردن قیمت مرغ از ذخایر 20 هزار تنی مرغ منجمد استفاده شود که با قیمت 5500 تومان جهت مصرف کننده توزیع می شود.

وی اضافه کرد: 30 هزار تن برنج به مراکز استان ها و شهرستان ها حمل شد و بسته به نوع برنج از برنج سفید تا برنج هندی 1121 با قیمت کیلویی 2700 تومان تا 3900 تومان در بازار عرضه می شود.

تسنیم به نقل از دبیر ستاد تنظیم بازار نوشت: قیمت های گوشت قرمز منجمد تعدیل شد و از کیلویی ۲۲ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان کم کردن یافت که امیدواریم بعضی مصارف خا

بهرامی ارض اقدس با بیان اینکه در تأمین روغن هیچ مشکلی نداریم، گفت: هماهنگی با تولید کنندگان روغن و انجمن صنفی کارخانجات روغن انجام شده است به خاص در این ایام روغن را در شبکه های توزیع به وفور عرضه کنند.

وی افزود: همچنین بدون محدودیت همه مصارف صنفی و صنعتی قند و شکر از نظر بسته بندی و فله تأمین شده است است و به هر میزانی که جهت هر بخشی نیاز باشد در اختیار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پرسشها جزیی در تأمین گوشت قرمز داشتیم که کارها مورد نیاز انجام شده است است.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ارز مورد نیاز را جهت واردات گوشت گرم و دام زنده تأمین؛ و از ارز متقاضی به ارز مبادله ای تبدیل کردیم. همچنین تسهیلات گمرکی آینده نگری شده، تسهیلات دامپزشکی و اعزام ناظر کشتار به کشورهای مبدأ دام و گوشت قرمز به کشور عزیزمان ایران هستند صورت گرفته است.

مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

بهرامی ارض اقدس افزود: هم اکنون روزانه 100 تا 150 تن گوشت قرمز از قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان و حتی استرالیا با هواپیما وارد می شود که امیدواریم به زودی شاهد تنظیم بازار گوشت قرمز باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین هماهنگ شده است است به میزان نیاز گوشت منجمد گوساله در کشور توزیع شود البته به علت اینکه ترجیح بازار، گوشت گرم است و مصرف کنندگان رغبتی به مصرف گوشت قرمز منجمد نشان ندادند؛ قیمت های گوشت قرمز منجمد تعدیل شد و از کیلویی 22 هزار تومان به 18 هزار تومان کم کردن یافت که امیدواریم بعضی مصارف خاص این ایام مانند نذورات و مصارف عمده از طریق گوشت منجمد جایگزین شود که به تعدیل قیمت کمک می کند.

تسنیم به نقل از دبیر ستاد تنظیم بازار نوشت: قیمت های گوشت قرمز منجمد تعدیل شد و از کیلویی ۲۲ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان کم کردن یافت که امیدواریم بعضی مصارف خا

وی ادامه داد: با شروع عرضه دام پرواری که به علت شرایط خوب مراتع کشور ناشی از بارندگی های فراوان در شرایط مطلوب قرار دارد، به تنظیم قیمت گوشت قرمز کمک خواهد شد.

بهرامی با بیان اینکه در بقیه کالای اساسی مشکلی نداریم، افزود: زیاد کردن ناچیزی در قیمت خرما در این ایام به ستاد گزارش شده است بود البته بیش از 50 نوع خرما در کشور توزیع می شود، ولی آنچه که بیش از همه مصرف عمده کشور را تشکیل می دهد خرمای رطب مضافتی است که خوشبختانه به میزان کافی موجود است و مبادی تولیدی به استان ها معرفی شد و هماهنگی ها صورت گرفت.

مردم گوشت ۱۸ هزار تومانی بخرند

بهرامی گفت: خرما کیلویی 6 هزار تا 7 هزار تومان در میادین میوه و تره بار شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرهای بزرگ و مراکز استان ها در حال توزیع است.

وی محدود نبودن صادرات دام زنده از کشور عزیزمان ایران و استقبال از دام زنده ایرانی در کشورهای همسایه را با وجود تولید کافی و 820 هزار تنی گوشت قرمز را در نوسان قیمت گوشت قرمز موثر دانست

بهرامی افزود: بحث پرواربندی و نگهداری دام با هزینه کم به علت بارش های مناسب هوا و رغبت دامداران به عرضه دیرتر دام ها و فروش با وزن بالاتر نیز موجب کمبود عرضه و نوسان قیمت شده است بود.

وی ادامه داد: عوض کردن ذائقه مصرف کنندگان به استفاده زیاد از گوشت قرمز و زیاد کردن مصرف گوشت قرمز در سبد هزینه ای خانوار از دیگر عوامل نوسان در قیمت گوشت قرمز است.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: سال های قبل بعضی مواقع تا 100 هزار تن واردات گوشت قرمز به خاص جهت مصارف صنفی و صنعتی و فرآورده های گوشتی داشتیم که خوشبختانه به علت حمایت از تولید داخل، واردات گوشت کم کردن یافت که خود در نوسان قیمت بی تأثیر نبود.

بهرامی ارض اقدس راجع به هزینه های سربار صنایع لبنی و کارها ستاد جهت جبران آن گفت: صنعت لبنیات کشور، شیرخام را به فرآوردهای متنوع لبنی تبدیل می کند با فرض ثابت نگه داشتن قیمت شیرخام جهت صنعت لبنی کشور که البته در جای خود جهت حمایت از دامداران که زیاد کردن هزینه ای حداقل در سطح تورم خواهند داشت، دولت باید یارانه مناسبی را در اختیار دامداران قرار دهد.

وی اظهار داشت: از طرف دیگر با فرض ثابت بودن ورودی مواد خام که همان شیر جهت صنعت لبنی است باید بپذیریم که بخشی از هزینه های سربار آن ها مانند دستمزدی که زیاد کردن 14 تا 15 درصدی می یابد تا هزینه های حمل و نقل و انرژی، باید سهم سربار تولید را در هزینه های تولید ببینیم تا تولید مقرون به صرفه باشد.

وی گفت: این موارد در ستاد کارشناسی می شود و با توافق مورد نیاز با تشکل صنفی حداقل زیاد کردن های مورد نیاز را در قیمت ها لحاظ خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: بازار | تنظیم | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs