کشور – روستا بوشهر موزیک سراسری برنامه

کشور – روستا: بوشهر موزیک سراسری برنامه برنامه های رادیویی جدول پخش اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان! ، قاچاق بنزین رونق گرفت

اخیرا با پدیده‌ای به نام «خرید و فروش کارت سوخت» مواجه شده‌ایم، اقدامی که شاید در نگاه اول کار بیهوده‌ای باشد، چون کارت سوخت جهت مردم تقریبا هیچ خاصیتی ندارد، و

خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان! ، قاچاق بنزین رونق گرفت

قاچاق بنزین رونق گرفت/ خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان!

عبارات مهم : بنزین

اخیرا با پدیده ای به نام «خرید و فروش کارت سوخت» مواجه شده است ایم، اقدامی که شاید در نگاه اول کار بیهوده ای باشد، چون کارت سوخت جهت مردم تقریبا هیچ خاصیتی ندارد، ولی بعضی جایگاه داران سوخت جهت خرید کارت سوخت مردم حاضرند، مبالغی بین 30 تا 50 هزار تومان هزینه کنند!

به گزارش فارس ؛ کارت سوخت در حال حاضر عملا مورد استفاده قرار نمی گیرد، بعضی از جایگاه داران آن را با قیمت 30 تا 50 هزار تومان خریداری کرده و اقدام به قاچاق سوخت به مناطق مرزی می کنند.

استفاده از کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین به علت جلوگیری از رشد فزاینده مصرف بنزین در دولت نهم کلید خورد و در دولت یازدهم با ولی و اگرهایی همراه شد، به طوری که بیژن زنگنه و وزیر نفت چندین نوبت از ابقا و یا از بین بردن کارت سوخت سخن گفت و در نهایت هم بیان کرد که کارت سوخت ابقا شده، ولی سهمیه بندی صورت نمی گیرد.

خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان! ، قاچاق بنزین رونق گرفت

در هر صورت با تصویب نمایندگان مجلس اکنون جهت دریافت سوخت باید کارت سوخت داشت، حال این کارت سوخت می تواند از جایگاه دار اخذ شود و یا از کارت شخصی جهت سوخت گیری استفاده کرد.

اما زیاد مصرف کنندگان بنزین تلاش می کنند، از کارت سوخت جایگاه دار جهت سوخت گیری بهره برند که علل مختلفی را می توان جهت این کار بیان کرد، به عنوان نمونه حفظ سهمیه بنزین موجود در کارت سوخت و یا نداشتن کارت سوخت و غیره.

اخیرا با پدیده‌ای به نام «خرید و فروش کارت سوخت» مواجه شده‌ایم، اقدامی که شاید در نگاه اول کار بیهوده‌ای باشد، چون کارت سوخت جهت مردم تقریبا هیچ خاصیتی ندارد، و

با این شرایط اخیرا با پدیده ای به نام «خرید و فروش کارت سوخت» مواجه شده است ایم، اقدامی که شاید در نگاه اول کار بیهوده ای باشد، چون کارت سوخت جهت مردم تقریبا هیچ خاصیتی ندارد، ولی بعضی جایگاه داران سوخت جهت خرید کارت سوخت مردم حاضرند، مبالغی بین 30 تا 50 هزار تومان هزینه کنند!

البته این مبالغ جهت کارت سوخت بنزین است که سهمیه بندی نمی شود. کارت سوخت گازوئیل هم خرید و فروش می شود و در خلا نظارتی جهت بازار خود ضوابطی را نیز تعیین کرده اند که فرد فروشنده باید سفته ای را به جایگاه دار بدهد، تا ضمانتی باشد که فروشنده، کارت سوخت گازوئیل خود را باطل نکند و در بعضی موارد مشاهده شده است که کارت سوخت گازوئیل اجاره هم داده می شود.

سوال اینجا است که این کارت های سوخت چه کاربردی دارند و جایگاه داران با این کارت های سوخت چه کار می کنند؟

خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان! ، قاچاق بنزین رونق گرفت

در پاسخ به این پرسش باید گفت، آنها با خرید کارت های سوخت در واقع دلالی می کنند و آن را در اختیار قاچاقچیان سوخت قرار می دهند و از آنجایی که پایش فعالیت جایگاه ها بر اساس مانیتورینگ است و میزان کارت های وارد شده است به دستگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد، لذا قاچاقچیان جهت قاچاق نیازمند کارت سوخت به تعداد زیاد هستند تا بتوانند سوخت بیشتری را دریافت و سپس قاچاق کنند و در این خلا نظارتی تناوب ای شکل می گیرد که در نهایت به قاچاق سوخت می انجامد. تناوب ای که موجب به وجود آمدن بازار هم شده است و این روزها بازار فروش کارت سوخت داغ است.

جالب اینجا است که کارت های سوختی که به فروش می رسد، به وسیله دلالان به مناطق مرزی کشور برده شده است و در آنجا با قیمت های گزاف در اختیار قاچاقچیان سوخت قرار می گیرد.

اخیرا با پدیده‌ای به نام «خرید و فروش کارت سوخت» مواجه شده‌ایم، اقدامی که شاید در نگاه اول کار بیهوده‌ای باشد، چون کارت سوخت جهت مردم تقریبا هیچ خاصیتی ندارد، و

باید گفت، از زمانی که سهمیه بندی سوخت از بین بردن شد، روند قاچاق سوخت که پیش از آن روندی کاهشی و نزدیک به صفر بود، روند صعودی به خود گرفته است.

سید محمد رضا موسوی خواه مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور عزیزمان ایران اعتقاد هست، در حال حاضر در کشور حدود 3 هزار و 600 جایگاه سوخت وجود دارد و طبیعتا تخلفاتی از سوی آن ها صورت می گیرد.

خرید و فروش کارت سوخت با قیمت 30 تا 50 هزار تومان! ، قاچاق بنزین رونق گرفت

وی با اشاره به لزوم پایش و رصد فعالیت جایگاه های سوخت گفت: نظارت بر این حجم وسیع کار راحت ای نیست و اساسا این که ما جهت همه جایگاه ها یک ناظر قرار دهیم، امکان پذیر نیست از این رو شاهد بعضی تخلفات هستیم.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور عزیزمان ایران تاکید کرد : جهت مقابله و جلوگیری از تخلفات این چنینی و قاچاق سوخت می توان سهمیه جایگاه های سوخت را کم کردن داد و نظارت ها را زیاد کرد، ولی نظارت بر این تعداد کار مشکل است.

همچنین مصطفی نخعی مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار از سرازیر شدن کارت های سوخت مهاجر به این منطقه خبر داده و گفته است: کارت های سوخت مهاجر به صورت بی رویه وارد منطقه چابهار و استان سیستان و بلوچستان می شود که روند مدیریت و کنترل مصرف فرآورده های نفتی در استان را با مسئله روبه رو می کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور مسئولان در زاهدان برگزار شد، اظهار کرده است: باید با اعمال کنترل و نظارت بیشتر، مانع از ورود کارت های سوخت مهاجر به استان شویم. این اقدام گامی مهم جهت حفظ سرمایه های عظیم ملی است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار با تاکید بر لزوم ساماندهی سهمیه بگیران محلی تصریح کرد: اقدام های سازنده ای در این زمینه انجام شده، ولی مورد نیاز است همه دستگاه های متولی جهت ساماندهی و کنترل سهمیه بگیران محلی با یکدیگر همکاری کنند.

این گزارش حاکی هست، اکنون که کشور در حال خودکفا شدن در تولید بنزین است مسئولان دولتی باید به دنبال راه کاری باشند، تا مانع از خروج سوخت از کشور شوند که یکی از راه کارها می تواند سهمیه بندی سوخت باشد که نتیجه این کار درنهایت می تواند صادرات بنزین باشد که کشور از منافع صادرات این فراورده پر مصرف نیز بهره مند شود.

واژه های کلیدی: بنزین | قاچاقچیان | مبارزه با قاچاق | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs